דף הבית arrow מידע מקצועי
 
מידע מקצועי
מה זה אולטרסאונד ?
אולטרסאונד (ULTRASOUND) הוא המונח באנגלית המקביל למונח העברי "על-קול". זהו גל קול המתפשט בסביבה, בדיוק כמו הצלילים שאנו שומעים.
קראי עוד...
 
אבחון מומים מולדים
הסיכון להתפתחות עוברים הסובלים ממומים מולדים עומד בבסיסו של מאמץ מתמשך של רופאים וחוקרים לפתח כלים אמינים לזיהויים. בחלק מן המומים, הנגרמים כתוצאה מפגם גנטי, ניתן לערוך בדיקות גנטיות של ההורים לפני תחילת ההריון. במקרים של פגמים אנטומיים – ניתן לזהות את המום בבדיקת "סקירת המערכות" באולטראסאונד.
קראי עוד...
 
בדיקת סינון ממוחשבת בשליש הראשון של ההריון
בשיטות הבדיקה הפולשניות (סיסי שליה או בדיקת מי שפיר) מתעורר סיכון של 0.5%-1% לאבדן ההריון. הסיכון אינו גבוה אמנם, אבל עדיף שלא לקחת סיכון זה שלא לצורך. על-פי המחקרים העדכניים בספרות הרפואית המערבית ניתן לבצע חישוב משולב של רמת הסיכון למחלות כרומוזומליות, על בסיס 6 מדדים (Markers ) בלתי תלוים זה בזה, וביכולת גילוי של 94% - 95% מן העוברים הפגועים.
קראי עוד...
 
שקיפות עורפית - (NUCHAL TRANSLUCENCY)

בדיקת השקיפות העורפית נועדה לאתר או לשלול סימנים שונים בעובר, המעידים על סיכון למחלות כרומוזומליות. בתום בדיקת השקיפות העורפית ניתן לקבוע בסבירות גבוהה יחסית, אם יש מקום להמליץ לאישה לבצע בדיקה פולשנית.

קראי עוד...
 
בדיקת סיסי שליה (CVS)
השליה מחברת את העובר לדופן הרחם ומזינה אותו. העובר והשליה מתפתחים מאותם תאים, ולפיכך החומר הגנטי - הכרומוסומים, בתאי השליה זהים לחומר הגנטי בגוף העובר.
קראי עוד...
 
סקירת מערכות מוקדמת ובשליש השני של ההריון - (ANOMALY SCAN)

סקירת מערכות הינה בדיקת אולטרסאונד מדוקדקת ומפורטת, של כל חלקי גוף העובר. בבדיקה זו ניתן דגש מיוחד להדמיית מערכות מוח; פנים; לב; עמוד השידרה; קיבה; מעיים; כליות; גפיים.

קראי עוד...
 
אולטרסאונד להערכת מצב העובר - שבועות (Fetal Wellbeing) (24–42)
רופאים רבים מפנים לבדיקה זאת באופן שגרתי בגיל הריון של 30–32 שבועות. רופאים אחרים ממליצים על בדיקה זו לנשים בסיכון גבוה לרעלת הריון, בעיות צמיחה של העובר, סכרת, לידות עובר מת בעבר וקבוצות סיכון אחרות.
קראי עוד...